Witaj na Ja Ty Gry

Witaj na blogu Ja Ty Gry.

Skoro wszedłeś (a może weszłaś? :) ) na tę stronę, oznacza to zapewne, że szukasz jakichś informacji o grach planszowych. O tym, jak można je wykorzystać najlepiej, niezależnie od celu - będzie to rozrywka ze znajomymi nie-graczami, ostre granie pośród grona fanów eurogier, czy też chcesz wykorzystać je do celów edukacyjnych i samorozwoju.

Powiemy Ci w sekrecie: masz szczęście! Wszystkie te (i wiele, wiele innych) tematów będzie poruszanych na blogu Ja Ty Gry. Może jesteś ciekawy/a dlaczego my, dlaczego teraz i dlaczego w takiej właśnie formie? Poniżej kilka słów właśnie o tym.

Nasza historia zaczęła się tak: Maciej zapalony gracz spędzał wiele czasu na imprezach związanych z grami, a także właśnie z nimi wiązał swoją przyszłość zarówno osobistą, jak i zawodową. Agata nigdy grami się nadzwyczajne nie interesowała, wolała inne formy spędzania wolnego czasu. Jak się spotkaliśmy i dlaczego wspólnie zajmujemy się grami? Hmm... nie zdradzimy Wam wszystkich szczegółów z naszego prywatnego życia, ale na pewno możemy powiedzieć, że połączyły nas gry. Zaczęło się od wyjazdu, podczas którego prowadzący turniej w grę Jungle Speed - Maciej uścisnął rękę osobie, która ten turniej wygrała - Agacie. A dalej? Z tygodnia na tydzień Agata poznawała coraz więcej gier, a Maciek cieszył się, że na "własnej piersi" wychowuje gracza. Przygoda ta toczy się do dnia dzisiejszego, gdzie wspólna pasja do gier przejawia się tym, że chętniej otwieramy planszówkę ze znajomymi, niż oglądamy kolejne programy w telewizji publicznej. Można by rzec - gry łączą ludzi. Spróbuj, bo może i na Ciebie czeka przyjaźń, a może nawet "coś więcej" po drugiej stronie planszy? :-)

Chcielibyśmy dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami, nowinkami i ciekawostkami z zakresu gier planszowych z domieszką wiedzy psychologicznej, pedagogiki i ludologii. Doświadczenie czerpiemy z organizacji imprez planszówkowych, zarówno z grami karcianymi, fabularnymi, jak i imprezowymi.

Mamy nadzieję, że będziesz nas odwiedzać regularnie, a  zapraszamy Cię również do stawania się aktywną częścią nie tylko bloga, ale i sceny planszówkowej.

Pozdrawiamy
Agata i Maciej


ps. Ja Ty Gry to nie tylko blog, ale też:

Komentarze

Popularne posty