Granie zaczyna się w Gdyni - Cudawianki 2013Kojarzycie może salony gier z dawnych lat? Szereg automatów na żetony, cymbegaje i inne tego typu atrakcje dawały sporo radochy dzieciom i młodzieży (gorzej już trochę z portfelami dorosłych). Salony gier ewoluują i wychodzą na dwóch w postaci - a jakże - spotkania z grami planszowymi! Cudawianki + Salon Gier JaTyGry = świetna zabawa w sobotnie popołudnie na świeżym powietrzu!
Ze strony Cudawianek, wiemy o tym, że: Lato Zaczyna się w Gdyni: Cudawianki to masowe, plenerowe, ogólnopolskie wydarzenie muzyczno-artystyczne, organizowane od 2009, oficjalnie otwierające sezon letni w Gdyni.
Cudawianki są jedną z najciekawszych propozycji programowych związanych z obchodami Nocy Świętojańskiej w Polsce. Bogaty program wydarzenia jest atrakcyjny zarówno dla mieszkańców, jak i turystów oraz różnych grup wiekowych. O atrakcyjności wydarzenia decyduje m.in. obecność międzynarodowych i polskich gwiazd muzycznych, program wydarzeń dziennych, kreowanie licznych aktywności artystycznych dla dzieci i dla dorosłych, działania w przestrzeni publicznej, promujące aktywne spędzanie wolnego czasu. Oryginalne podejście do tworzenia interdyscyplinarnej, letniej imprezy miejskiej dla masowego odbiorcy skutkuje frekwencją na poziomie od 20-40 tys. osób. W wydarzeniu uczestniczą mieszkańcy Trójmiasta, goście z całej Polski i zagranicy. Cudawianki są również bardzo pozytywnie oceniane przez media, jak i samych artystów. Cudawianki to niezwykła energia i zaproszenie do tańca.

Sam salon gier natomiast będzie to klasyczny Games Room wraz z pokazami i turniejami, który trwać będzie od 12.00 do 18.00! Tak oto przedstawia się program Salonu Gier JaTyGry:
  • 12.00-17.00: stały turniej JENGA 
  • 13.00-13.15: pokaz najnowszych gier planszowych, w tym Carcassonne 
  • 13.00-15.00: turniej CARCASSONNE, rozdanie nagród 
  • 15.00-15.15: pokaz najnowszych gier planszowych, w tym gra Dobble 
  • 15.00-17.00: turniej DOBBLE, rozdanie nagród 
  • 17.00-17.45: rozdanie nagród w stałym turnieju JENGA + ewentualna dogrywka 2v2 
Obiecujemy - będzie co robić, a to także dzięki firmom: REBEL.pl który udostepnił nam niesamowicie duży games room oraz G3 za przesłanie swoich nowości wydawniczych.

Bo gry planszowe w Gdyni, to nie tylko Festiwal Gramy! :)

Zdjęcia można znaleźć w naszej galerii, na facebooku i poniżej :)


Było fantastycznie. Dziękujemy!

Komentarze

Popularne posty