IV Międzynarodowa Konferencja Dla Dzieci na PG!


Z okazji Dnia Dziecka, w przeddzień 1 czerwca, współorganizowaliśmy IV Międzynarodową Konferencję Naukową dla Dzieci, z ramienia Polskiej Akademii Dzieci. Nie tylko zajmowaliśmy się organizacją, ale też mieliśmy możliwość poprowadzenia warsztatów. Temat oczywisty - ludologia.


Na wstępie warto wspomnieć, że gościliśmy w tym roku profesora Arvina Gupta. Polecamy odwiedzić jego stronę internetową! Sama konferencja miała miejsce na Politechnice Gdańskiej 31 maja 2013 roku. Tematem przewodnim było - co niezmiernie nas cieszy - "Twórcza zabawa – zabawna nauka. Od zabawek ze śmieci do własnych wynalazków."


Na początku mieliśmy nie lada przygodę - wraz z wolontariuszami nie mogliśmy znaleźć sali (gmach b, sala 211), ale podobny problem mieli sami uczestnicy warsztatów :) Po rozpoczęciu warsztatu, okazało się, że zwykła sala nie wystarczy i po okołu 15 minutach nie było już miejsca dla nowo napływających dzieci.


Pełno gier, ale udało się utrzymać skupienie. Po krótkim wstępie, gdzie rozmawialiśmy o wpływie konkretnych gier na nasz rozwój, zaprezentowaliśmy parę ciekawych tytułów:
Przeprowadziliśmy dwa turnieje, które potem zmieniły się w jeden - gra Rory's Story Cubes pochłonęła młodzież bez reszty!


Za gry oczywiście dziękujemy sklepowi www.REBEL.pl Dziękujemy też ponad 400 młodym uczestnikom!

Konferencja PAD 2013 w jednym zdaniu: fantastyczna impreza!

Jak na niej było, można przekonać się oglądając relację:


[M]

Komentarze

Popularne posty