Jam Session w The Salsa Kings


Co łączy taniec i gry planszowe? Wydaje się, że nic poza grą Szał Ciał nie bylibyśmy w stanie znaleźć. Nic bardziej mylnego! Próbowaliśmy to udowodnić podczas kolejnego spotkania w ramach Jam Session w znanej gdyńskiej szkole tańca The Salsa Kings - Akademia Tańca i Ruchu.


Początek niesamowicie dynamicznie rozpoczęła prowadząca Kari (możecie ją kojarzyć z występów z Mam Talent w ramach zespołu DPS Kollektiv), która zaprosiła nas na to spotkanie. Krótka rozgrzewka a potem podziwialiśmy jak młodzi dają pokaz tańca. Niesamowite. Ja chyba nigdy nie będę tak tańczyć :)

Podczas samej imprezy byliśmy jednak skutecznie rozpraszani pewnym bobasem, który wbrew intuicji psychologicznej, zamiast na tancerzy, wbijało wzrok w Agatę.  Co chwila odwracało się rzucając na nas złowieszcze spojrzenie. Jak ten wzrok mu pozostanie, to będzie mogło uczyć innych jak rzucać "Złowieszcze Spojrzenia" (z gry Tak, Mroczny Władco!). Może nie wyglądało identycznie jak grafika z prawej. Ale ubawu było co nie miara :)

Kiedy pokazów czas zakończył się, wkroczyliśmy my. Ja pobiegłem zaproponować młodym tancerzom partyjkę w Szał Ciał, Agata natomiast pospiesznym krokiem zasugerowała Dobble, Jungle Speeda, Jengę i Palce w Pralce


Parę tanecznych szałów ciał pokazało, że gra nie do końca nadaje się do tej grupy, która przyzwyczajona jest raczej do bardziej skomplikowanych układów. Z drugiej strony, może nie ja powinienem tancerzy uczyć tańczyć? :)


Imprezówki natomiast spisały się znakomicie. Dobble podbiło jeden porządny stolik. Jenga i Jungle zebrały mniejszą liczbę uczestników. Hitem wydawała się gra Palce w Pralce. Być może dlatego, że wcześniej pojawił się motyw tej piosenki w jednym z pokazów :) Szło im naprawdę dobrze, a bawili się tak, że gdy trzeba było się zwijać, z niedowierzaniem patrzały i mówiły "coo... już?". 


Impreza się udała. Dziękujemy The Salsa King za zaproszenie no i życzymy powodzenia młodym tancerką i tancerzom :)

Komentarze

Popularne posty