Podwójne Święto planszówkowiczów w Baninie


Nie od dzisiaj wiadomo, że jednym z naszych najulubieńszych miejsc w Polsce jest Banino (woj. pomorskie). Organizowaliśmy tam już wiele spotkań i imprez we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacja plus Integracja, które zawsze kończyły się sukcesem. Tym razem było podwójnie podobnie!Po pierwsze, 16 czerwca byliśmy na corocznym festynie "Mama, Tata i Ja" organizowanym na terenie szkoły w Baninie. Atmosfera klasycznego festynu, zapach grillowanych kiełbasek i pięknie śpiewające dzieci przywodzą mi na myśl dawne wspomnienia :) Podczas "Mama, Tata i Ja" (o jak pięknie łączy się z Ja Ty Gry?) zorganizowaliśmy turniej-niespodziankę w grę Dobble (Rebel.pl) gdzie do wygrania była gra Kolejka (IPN). Na pierwszym miejscu uplasowała się Kinga Marszałkowska. Drugie i trzecie miejsce to bój córki i mamy, który wygrała... córka! :) Poza tym odbyło się klasyczne już spotkanie z grami planszowymi, gdzie hitem było Hanabi oraz Fight (Brawl).Po drugie, w nocy z 22 na 23 czerwca organizowaliśmy Nocny Festiwal Gier w Baninie.

Impreza ta była pierwszym tego typu przedsięwzięciem w tej miejscowości. Do tej pory nikt nie myślał o przesiedzeniu sobotniego wieczoru przy ognisku i grach planszowych. Przybyliśmy z masą atrakcji. Gier w ilościach wręcz niezliczonych przez nas :)

Najczęściej widzieliśmy w ruchu Hanabi, Top-a-Topa, Dixit, Dobble i o dziwo, Wilkołaki! Z tymi pierwszymi nie ma co się dziwić. Pierwsza to kooperacyjna nowość od Rebel.pl, następne gry to imprezówki, z niskim progiem wejścia. Zaskoczyła nas jednak frekwencja, gdy Agata krzyknęła "zbieram ludzi na Wilkołaki". 15 osób jednorazowo brało udział w wielu rozgrywkach pod rząd. No i muszę przyznać, że rozgrywkę obserwowałem z zapartym tchem (tak jak i parę innych osób). Było na co popatrzeć :)

W okolicach 24 było ognisko, pyszne kiełbaski no i... jeszcze ostatnia sesja w Wilkołaki. Potem wyruszyliśmy do domu. Projekt Planszówek w Baninie dobiegł końca. Chociaż mamy wielką nadzieję, na jego reaktywację w następnym roku. Bardzo nam się tutaj podoba i cieszymy się, że mogliśmy dać tyle radochy planszówkowej tym, którzy po nich by się tego nie spodziewali!

Porcja fotek!
Dziękujemy stowarzyszeniu Edukacja plus Integracja z Banina oraz Szkole w Baninie za to, że mogliśmy razem zrobić tyle fajnych akcji! :)

Komentarze

Popularne posty