Dni Europejskich Gier Planszowych


Uwielbiamy spotkania z grami planszowymi. Lubimy w nich uczestniczyć, ale także je organizować. Wraz z Agatą uważamy to za naprawdę fajny sposób na spędzenie wolnego czasu i poznanie nowych ludzi. Często nie ma jak znaleźć czasu na spotkania. Czasami ciężko też znaleźć miejsce. No i przecież nie będziemy kupować nowych gier na każde domowe spotkanie. A może chcielibyśmy wciągnąć kogoś nowego do planszówek albo zagrać w więcej niż 2 osoby?

Dni Europejskich Gier Planszowych

Wszystko powyższe znajdziemy na Festiwalu GRAMY, ale do niego jeszcze 2 miesiące... Dla nas to sprawa prosta - wziąć sprawy w swoje ręce! Dać kolejne okazje do poznania nowych gier planszowych! Zorganizować 17 spotkań z Dniami Europejskich Gier Planszowych!

Skąd w ogóle pomysł na taką inicjatywę? I jak to się stało, że w ogóle o niej piszemy? Ano prawie pół roku temu wpadliśmy w Gdańskim Stowarzyszeniu Fantastyki ALKOR na pomysł napisania projektu, który miałby w jakiś sposób wykorzystywać gry planszowe do integracji i edukacji. 

A dlaczego Alkor? W GSFie poznałem wielu fantastycznych ludzi. Żałuję, że nie mogę częściej z nimi się widzieć na partyjce w Battlestara albo podczas sesji w Warhammera. I to właśnie z nimi ruszamy ten projekt: Ola, Kamil, Kuba, Dell i Damian. I pomimo, że nie jest to akcja czysto Ja Ty Gry, to w pełni jesteśmy w nią zaangażowani! :) 

I tak oto dzięki DEGPom będziecie mieli aż 17 okazji do spotkania się i pogrania w nowoczesne gry planszowe przy ponad 50 egzemplarzach gier planszowych! Co dla nas najważniejsze: wszystkie spotkania są całkowicie bezpłatne i otwarte dla każdego! 


Chcesz przyjść pograć w planszówki?

Nie będę rozwodzić się za długo nad opisem projektu i przejdę od razu do treści - kiedy i gdzie odbywają się spotkania z grami planszowymi w ramach DEGP?


W ramach DEGP-ów w 2013 roku odbędzie się 17 spotkań, w tym: 


4 większe spotkania (15:00 - 20:00):
  • 14 września XX LO ul. Dobrowolskiego, Gdańsk Morena.
  • 13 października GIMNAZJUM nr 33 ul. Wodnika 57, Gdańsk Osowa
  • 10 listopada GIMNAZJUM nr 33 ul. Wodnika 57, Gdańsk Osowa
  • 15 grudnia GIMNAZJUM nr 33 ul. Wodnika 57, Gdańsk Osowa

13 mniejszych spotkań (środy, 16:00 - 20:00, na ul. Jaśkowa Dolina 7, Gdańsk):
  • wrzesień - 18 i 25 
  • październik - 2. 9, 16, 23 i 30 
  • listopad - 6, 13, 20 i 27 
  • grudzień - 4 i 11 


Na oficjalnej stronie projektu DEGP www.dnigier.eu znajdziecie natomiast informacje o tym, jakiego tematu dotyczyć będą spotkania, kto będzie gościem, jakie będą konkursy oraz nagrody (a będą bardzo fajne!).  


Opis projektu

„Dni Europejskich Gier Planszowych” jest projektem mającym na celu rozszerzanie świadomości obywatelskiej i ogólnej wiedzy uczestników poprzez wykorzystanie gier planszowych.

Projekt, ze względu na międzypokoleniowy i międzykulturowy charakter, jest skierowany do całej lokalnej społeczności. Zarówno do szeroko rozumianej młodzieży, osób dorosłych i seniorów, jak również obywateli innych krajów europejskich zamieszkałych w Gdańsku i okolicach.

Projekt jest realizowany dzięki funduszom z programu „Młodzież w działaniu”.

Członkowie Gdańskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Alkor” od początku istnienia – tzn. od 1993 roku, mają na celu propagowanie wśród społeczeństwa, a głównie młodzieży, wszelkich form twórczości o akcentach fantastyki. W ciągu ostatnich lat co raz bardziej popularne staje się granie w gry planszowe, których wiele elementów związanych jest z fantastyką. Dlatego spotkania z grami planszowymi stały się częścią naszego zakresu działań dotyczących promocji fantastyki. Dzięki temu zyskaliśmy świadomość, że granie w gry planszowe wpływa pozytywnie na rozwój intelektualny, przełamuje bariery międzyśrodowiskowe, międzypokoleniowe i międzykulturowe oraz pobudza do szukania innowacyjnych rozwiązań nietypowych problemów.

Głównym celem projektu jest zapoznanie uczestników z grami planszowymi pochodzącymi i związanymi z krajami Unii Europejskiej. W trakcie siedemnastu spotkań zostanie przedstawionych ponad 60 tytułów gier planszowych.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić was na Dni Europejskich Gier Planszowych! My tam będziemy, czy będziecie wy? :)

Komentarze

Popularne posty