Festiwal GRAMY oczami Ja Ty GryNa to święto czekam cały rok. Niedawno w Radio Eska opowiadałem, że Trójmiasto to Polska Stolica Planszówek. Myślę, że tegoroczne targi Gra i Zabawa dostarczyły mi kolejnych argumentów potwierdzających to, że w organizowaniu imprez planszówkowych rządzi Trójmiasto!

Zobaczcie, jak wspominamy Targi Gra i Zabawa & Festiwal Gramy 2013!


Już za momencik, już za chwilę...


Najpierw musimy się pochwalić, że zostaliśmy partnerem Festiwalu GRAMY, z czego jesteśmy naprawdę dumni :) wiązało się to z dwiema rzeczami: byciem Żółtą Koszulką (co sprawia nie lada przyjemność) oraz zaopiekowanie się warsztatami dla twórców gier planszowych.

Oczywiście pomoc w przygotowaniu samego festiwalu od strony technicznej również wchodziła w skład naszych obowiązków, bo przecież ponad 700 gier planszowych sama się nie ułoży. Gry same się nie uzupełnią z braków. Pracy jest bardzo dużo, ale na szczęście jest nas, Żółtych Koszulek, całkiem sporo, więc cały proces odbywa się bardzo sprawnie.

Uzupełnianie gier trwało długo... © Michał Nowaczyk

Zdjęcia z fanpage Rebel.pl © Michał Nowaczyk

Grania czas start!


Jako, że odpowiedzialni byliśmy za warsztaty, nie byliśmy zbyt często na samym festiwalu. Punktualnie o godzinie 10  ludzie niemrawo zaczęli wypełniać halę targową. Nie minęła godzina, a już pojawiły się kolejki przy wejściu i w games roomie, a ten był ogromny. Ba. Największy, jaki do tej pory widziałem.

Cała sala gra z nami!


Około godziny 11 alejki były pełne, a  każdy kto przyjechał ze stoiskiem, miał co robić. O ile w sobotę gości było naprawdę sporo, to w niedzielę było ich jeszcze więcej! Rozmawiając z wieloma wystawcami słyszałem tylko "za rok przyjeżdżamy z jeszcze większym stoiskiem". Myślę, że jest to też dobra reklama tego, co wydarzy się w 2014 roku. Więcej większych stoisk. Większy games room, bo z roku na rok impreza rozrasta się. Co na to liczby? Około 5 tysięcy graczy w zeszłym roku vs ponad 6,5 tysiąca w tym. Prawdziwe szaleństwo!

Za każdym razem, gdy wychodziliśmy z naszych czterech małych ścian, potrzebowaliśmy chwili czasu, aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Po dwóch intensywnych dniach muszę przyznać, że Festiwal GRAMY oraz same Targi Gra i Zabawa wypadły znakomicie. Games Room był największy ze wszystkich, jakie do tej pory było mi dane zobaczyć, obsługa najliczniejsza, a i gier było najwięcej. Turnieje, mini-turnieje, warsztaty, sala Essen i oczywiście loteria. Wszystko to sprawiło, że zapamiętam tę imprezę bardzo długo.

Poniżej parę zdjęć z imprezy.


Games Room pełen ludzi!

Pełen obsługi.

I pełen gier!

Powróciliśmy do czasów, gdzie pomimo WIELKIEGO Games Roomu, niektórzy chętni grali na ziemi.

Najdłuższy tor do kapsli w Polsce.

Pełne alejki z lotu ptaka.

Rzut izometryczny lwiej części Targów Gra i Zabawa & Festiwal GRAMY.

ps. widzicie na lewej górze ostatniego zdjęcia fioletowy roll-up? To nasz, o ten :)

A my zrobiliśmy sobie roll-up. W końcu :)

Planszowa Gra Roku 2013Ogłoszono wynik plebiscytu na Planszową Grę Roku!
Plebiscyt na planszową grę roku wygrała gra Small World (Rebel.pl). BoardGameGeek: Small World
Plebiscyt na zaawansowaną planszową grę roku wygrał Robinson Crusoe (Portal). BoardGameGeek: Robinson Crusoe

Wydawnictwo REBEL.pl otrzymało nagrodę za Grę Roku 2013 za Small World

Warsztaty dla twórców gier planszowych


To nie koniec relacji. Oddzielny wpis poświęcony zostanie w całości warsztatom dla twórców gier planszowych. Jest o czym opowiadać i co opisywać. Antoine Bauza, Trefl, grupa Monsoon, Granna i Rebel (i ja? :) ). Ale o tym dopiero za parę tygodni :)

A tutaj przedsmak: zdjęcia z warsztatów!

Antoine Bauza po raz pierwszy

Trefl

Filip Miłuński (Granna)
 
Grupa Monsoon

Maciek ( z Ja Ty Gry oraz Rebel.pl) oraz Antoine Bauza

Komentarze

  1. Świetna akcja i ciekawa strona www. Fajnie, że dzielicie się z nami swoimi wspomnieniami z akcji i zachęcacie do grania

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty