Czy PolakPotrafi rozruszać polską gospodarkę?


Z racji tego, że pracujemy w branży takiej, a nie innej, patrzymy z nieco skrzywionej perspektywy na różnego typu gry. Dla przykładu takie Monopoly, które jest grą naszym zdaniem zepsutą, i inne gry ekonomiczne z pewnością dadzą więcej frajdy od niej. Takie samo skrzywienie mamy, gdy patrzymy na przeróżne "gry w bycie bogatym". I tu przykładem może być popularne Cashflow - narzędzie to uczy, ale jest w podobny sposób zepsute jak poprzednik. I nagle na portalu PolakPotrafi pojawił się TEN projekt.Najlepszą obroną jest atak.

Gra o której mowa to Business PLAY Home Edition, którą od samego początku skazaliśmy na pożarcie. Nie trwało to długo, ponieważ po paru dniach na naszej JaTyGrowej poczcie pojawił się mail od Marty, która współtworzy ów projekt. Przeczytaliśmy i postanowiliśmy dać mu szansę na obronienie się :)

To ci przypadek.

Wymiana mailowa przyniosła nieoczekiwany zwrot - ekipa od BP zamieszkuje Olsztyn i okolice. A ja właśnie miałem tam jechać za tydzień, na ostatnie szkolenie (z wykorzystaniem gier!) aktywizujące bezrobotnych. No to szybko umówiliśmy się na pogaduchy, które rzecz jasna doszły do skutku...

I jest wsparcie!

Z Martą (reszta niestety nie mogła się pojawić...) spotkaliśmy się w Malta Cafe, aby ostatecznie potwierdzić czy nie jest to kolejny klon Eurobiznesu i Cashflow. Szereg pytań, trochę offtopów i cała masa konkretnych tematów związanych z grą, jej pomysłem i mechaniką. Nie udało się niestety zagrać, ale i tak chcemy pomóc! You have our (s)word!

O projekcie Business PLAY


/informacje ze strony projektu/

Chcemy, żeby Business Play Home Edition była na każdą, domową kieszeń i dzięki temu mogła rozwijać przedsiębiorczość wielu polskich rodzin – to nasz cel. Żeby go zrealizować i rozpocząć produkcję gry, potrzebujemy wsparcia min. 10 000 zł. Oczywiście każdą wpłatę nagradzamy! Z naszych Play Businessowych gadżetów możesz wybrać coś dla siebie… Albo innych, których chcesz miło zaskoczyć : ) Szczególnie polecamy ufundowanie gry szkole, którą wybierzesz – my oczywiście dostarczymy ją i uwiecznimy Twoje nazwisko, jako fundatora : )

Chcę zaznaczyć, że Business PLAY Home Edition to nie kolejny EuroBiznes czy Monopol. Nasza gra ma być fajną, domową planszówką z dużą liczbą ekonomicznych treści edukacyjnych.

W Business Play Home Edition będziesz wcielał się w rolę młodego przedsiębiorcy, który otwiera własny biznes i stara się przetrwać we współczesnej gospodarce, a do tego pragnie osiągnąć optymalny wynik finansowy.

Na rynku w jednym czasie może działać do 4 przedsiębiorstw. Cała rozgrywka odbywa się na zasadzie rund, 1 runda odpowiada 1 dniowi. W grze rozgrywamy 30 rund (dni). Każdy dzień podzielony jest na tzw. fazy gry, w których, jak w realnym świecie – sprawdzasz pocztę, zatrudniasz pracowników, zwalniasz ich, albo angażujesz w zadania, robisz kampanie marketingowe, zakupy, bierzesz kredyty, płacisz podatki, czasami też stajesz się ofiarą biurokracji i użerasz się z urzędami, a przy tym wszystkim dbasz o swoją płynność finansową.

Czy warto wspierać?


Ekipa projektowa postawiła sobie wysoko poprzeczkę - chcą stworzyć grę, które nie przypomina Monopolu, chcą by edukowała "jakoby przy okazji", i w której nie będzie jednej jedynej dobrej ścieżki zwycięstwa. Może i skupili się w opisie gry na stronie biznesowo-edukacyjnej, ale zapewniają, że w niej nie chodzi tylko o to.

Grę stworzyli na podstawie kilkunastu testów podczas przeprowadzanych warsztatów i szkoleń, gdzie Business Play jeszcze nawet nie miał zamysłu być grą planszową. Było to po prostu narzędzie edukacyjne. Tak bardzo spodobało się ono uczestnikom, że postanowili coś z tym zrobić i uczynić z niej grę nowoczesną - atrakcyjną i edukującą.

Część członków ekipy to zagorzali planszówkowicze, dlatego też wierzę w ich wyczucie jeżeli chodzi o to, co może się podobać/przyciągnąć do stołu.

Jest to drugi projekt, który wspieramy medialnie i osobowo (po Mistrzowaniu RPG) i mamy nadzieję, że uda się ekipie Business Play zrealizować swoje marzenia i nasze oczekiwania jednocześnie :)

Zapraszamy do wspierania Business Play Home Edition! Termin upływa 7 grudnia 2014 roku!

Komentarze

Popularne posty