Festiwalu nadszedł czas! Gramy i zGrana Reda!


Listopad to naprawdę gorący okres dla planszówkowych fanów z okolic trójmiasta. Niedawno zakończyło się Essen, a tu już trzeba szykować się w odwiedziny na Targi Gra i Zabawa (w tym Festiwal GRAMY) oraz nieco później na zGraną Redę. Naprawdę, jest w czym wybierać!

Festiwal GRAMY


GRAMY to cykliczny (organizowany co pół roku) festiwal gier planszowych. W czasie dwóch dni można przyjść i grać, grać, grać. Udostępniamy ponad 500 różnych gier, od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. Na miejscu nasza obsługa będzie pokazuje oraz tłumaczy zasady gier planszowych a także pomaga w wyborze gry dla siebie.

IX edycja Festiwalu GRAMY odbędzie się podczas Targów Gra i Zabawa 
AmberExpo - ul. Żaglowa 11, Gdańsk
15-16.11.2014 Sobota i Niedziela 
Od godziny 10.00 do 18.00.

Formuła imprezy jest prosta - przez dwa dni, sobotę i niedzielę, będzie można przyjść na miejsce imprezy i grać, grać, grać. A także zwiedzić ogromną część targową!

Same Targi składają się nie tylko z części targowej i olbrzymiej gralni, ale też z małych sal na których odbywać się będą zawody, turnieje i warsztaty. Warto rzucić okiem na informacje programowe na stronach:

Czeka na Was hala wypełniona stolikami do gry oraz dużo ponad 700 planszówek, od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. Na miejscu nasza obsługa w postaci Żółtych Koszulek będzie pokazywać oraz tłumaczyć zasady gier planszowych, a także pomoże w wyborze gry dla siebie.

Jeszcze więcej planszówek, jeszcze więcej wystawców, jeszcze więcej atrakcji. Gość specjalny, autor serii Dixit - Jean-Louis Roubira! Finały Mistrzostw Polski w grę 7 Cudów Świata, ogłoszenie wyników nagrody Gra Roku 2014 i wiele wiele innych. Przygotowaliśmy dla was tyle więcej punktów programu niż rok temu!

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1706334199592022/

zGrana Reda


Wraz z Miejskim Domem Kultury w Redzie zapraszamy na zwieńczenie cyklu spotkań z Grami Planszowymi. To ostatnia impreza w tym roku, a już wiemy, że w następnym projekt znowu ruszy!

Ostatnia w tym roku ZGrana Reda odbędzie się w Fabryce Kultury
Nowy Budynek MDK w Redzie, ul. Łąkowa 59a
30 listopada (niedziela) 
Od godziny 14.00 do 22.00. 

Przez pełne osiem godzin będzie okazja by poznać tak nowe, jak i sprawdzone a wręcz kultowe gry. Gier będzie całe mnóstwo - bo ponad 100 tytułów!

Na zakończenie wspaniałego roku ze Zgraną Redą, przygotowaliśmy dla Was szereg niespodzianek. Tym razem zamiast turnieju będzie konkurs z nagrodami, co 2 godziny! A nagród będzie nie 3, a całe 10!

Plan Zgranej Redy:
  • 14.00 Start 
  • 16.00 Pierwsza Tura Konkursu
  • 18.00 Druga Tura Konkursu
  • 20.00 Licytacja gier Ja Ty Gry pod hasłem "Pomóż Jesionom Uzbierać na Ślub" :)
  • 21.30 Trzecia Tura Konkursu

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie z "Planszówkami" w Redzie odbyło się w grudniu ubiegłego roku, a przybyło na nie ponad 40 uczestników! Na kolejnych spotkaniach frekwencja nie spada poniżej 50 osób :) Można śmiało powiedzieć, że przez wszystkie 10 spotkań było nas około 500 osób!

Do dyspozycji graczy będzie ponad 100 tytułów, a spotkanie nie ma ograniczeń wiekowych. Nie trzeba też znać zasad gier. Każda z nich posiada instrukcję, a resztę niuansów wytłumaczy ekipa Ja Ty Gry :)


Licytacja gier pojawia się podczas spotkań po raz pierwszy - nie jest tajemnicą, że zbieramy na ślub w 2015 roku, stąd też postanowiliśmy zaproponować wam wylicytowanie kilku bardzo ciekawych tytułów z naszej ogromnej kolekcji gier.

Zapraszajcie znajomych. Bierzcie ze sobą rodzinę. Wpadajcie na ostatnią tegoroczną Zgraną Redę - Festiwal Gier Planszowych!

Zdjęcia na fanpage Zgrana Reda https://www.facebook.com/zgranareda/photos_stream

Nagrody sponsorują jak zawsze: Rebel.pl, Wydawnictwo Pentakl, Kawiarnia Playground, www.najlepszymasaz.pl, nasz gospodarz MDK w Redzie!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1545236179022852/

GRAMY czy zGrana, co wybrać?Festiwal GRAMY to wydarzenie jedno z największych w Polsce. Wiele punktów w strefie targowej, gdzie można taniej kupić gry, warsztaty dla twórców oraz olbrzymia gralnia z ponad 400 tytułami... no cóż, to mówi samo za siebie. Jest to ogromna impreza ze wszystkimi pozytywami i negatywami ogromnych imprez. Jeżeli jednak jesteś fanem planszówek, albo szukasz okazji do spędzenia miło czasu w ten weekend, wpadnij ze znajomymi czy rodziną - na pewno się nie zawiedziesz.

zGrana Reda to jednak impreza znacznie mniejsza, gości jest sto razy mniej, ale gier tylko pięć razy :) Warto przyjść, jeżeli po GRAMY najdzie Cię jeszcze ochota na pogranie w tytuły, których nie można było wcześniej dostać. W Redzie są wyłącznie popularne gry, a kameralna atmosfera pozwala w spokoju nauczyć się zasad i zagrać w wybrany tytuł.

Jeżeli mielibyśmy polecać którąś z imprez, to polecamy... wybranie się na obie! Pójdźcie na GRAMY i przez 16 godzin przetestujcie jak najwięcej trudno dostępnych gier. Rzućcie okiem na nowości (te polskie lub z sali Essen) a potem aby na spokojnie zakończyć swój rok fajną planszówkową imprezą, wpadnijcie na zGraną do Redy.

Obie imprezy organizujemy i współorganizujemy. Więc wystawiamy sami sobie znak jakości JTG :)

Zdjęcia pochodzą z profili facebookowych zGranej Redy i Festiwalu GRAMY.

Komentarze

Popularne posty