Co łączy Story Cubes i naukę języków obcych?


Pamiętacie, jak mówiłem, że w lutym byłem na specjalnej misji w Warszawie? Pani Sylwia pytała się mnie nie tylko o grach planszowych w ogóle, ale przepytała mnie ze sposobów wykorzystywania gier do nauki języków obcych. No i tak oto przedstawiła mój ulubiony, sprawdzony wielokrotnie sposób: z wykorzystaniem Story Cubes.
W gwoli uzupełnienia wypowiedzi, pozwolę sobie zacytować samego siebie, powołując się na pierwszy artykuł z serii Nauka przez Gry:

"Story Cubes to wielokrotnie nagradzany pomysł na rozwijanie naszej kreatywności oraz umiejętności snucia opowieści. Potrzebujemy minimalnie jeden duży zestaw, który składa się z 9 kostek. Urozmaicamy go kupując inne duże, bądź małe zestawy (składające się z 3 kostek). Na każdej ściance znajdziemy inne symbole. I tak w zielonym znajdziemy elementy podróży, w niebieskim czynności, natomiast w czerwonym przedmioty ogólne. Bierzemy zatem dowolną ilość kostek (minimum 9, można łączyć więcej zestawów) i rzucamy.

To tyle, i aż tyle. Sam autor w instrukcji pisze, że powinniśmy sami wymyślać sposób na ich wykorzystanie. My widzimy w nich niesamowity potencjał do trenowania wielu umiejętności, a także pomoc w przyswajaniu języków obcych.Podczas nauki języka, prosimy aby uczestnicy opowiadali historię w przyswajanym właśnie języku. Tworzymy dzięki temu monologi, wystąpienia, opowieści, dyskusje bądź po prostu zestaw słów do opanowania. Na pewno jest to szybsze i o wiele bardziej ciekawe, niż samodzielne wymyślanie opowieści dla studentów i uczniów."

Więcej o samych kostkach opowieści możecie przeczytać we wpisie Nauka przez Gry #1.


A wy, jak wykorzystujecie Story Cubes w swojej pracy / w edukacji / w czasie wolnym? :)


Zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony www.storycubes.com

Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wojciech Kowalik7 września 2018 17:19

    Takiej metody muszę przyznać jeszcze nigdy nie widziałem i nawet o niej nie słyszałem. Jak dla mnie jest dość ciekawa tylko zastanawiam się na ile dobrze uda się nauczyć języka dzięki niej. Mimo wszystko ja preferuję naukę języka wraz z wykładowcą, dlatego w szkole https://lincoln.edu.pl/warszawa uczą go na różnych poziomach.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty