Kim i czym jest LARPER? Darmowy magazyn LARP i RPG


Na początku była pasja. Potem poszukiwania nowej formy wyrazu i tak oto powstał Kurier Kemocki. Darmowa gazetka dla bywalców konwentów pomorskich ze szczególnym uwzględnieniem grupy Zardzewiały Topór. Trzy numery wystarczyły, abyśmy rzucili się na głębszą wodę i spróbowali czegoś na większą skalę... tak oto powstał magazyn LARPER!Ale czym jest LARPER?

LARPER to wymysł dwóch larpowych fanów - Mateusza Zachciała i Macieja Jesionowskiego. Przez cztery lata (2009 - 2013) udało nam się wydać 7 numerów tego czasopisma. A ostatni jego nakład sięgnął 50 egzemplarzy (!). Tak bardzo niszowe. Tak bardzo czuć, że nie było to robione przez profesjonalistów. Ale czuliśmy radość, że mogliśmy w ten sposób rozwijać naszą wspólną pasję jaką było branie udziału w grach typu larp. Były to piękne czasy wypełnione ciężką pracą. Ale opłacało się i nie żałujemy czasu i pieniędzy, który w ten projekt włożyliśmy.

Tak prezentowały się okładki poszczególnych numerów:

Tak wyglądał nasz ostatni druk:


A to nasze stoisko podczas Pyrkonu 2013 na głównej hali.

A tak prezentowała się moja ulubiona strona LARPERa 

(zdjęcie i tytuł epicko się uzupełniają!)


Starość, wciąż radość!

Teraz jesteśmy już stare konie, ale wciąż siedzimy w grach po uszy. Mateusz cały czas udoskonala swój warsztat larpowy, ja poszedłem w planszówki. Każdy z nas założył bloga: Mateusz blog MyLarp https://mylarp.wordpress.com, a my blog Ja Ty Gry. 

W lipcu Mateusz napisał do mnie wiadomość na facebooku. Czy przypadkiem nie miało by sensu opublikowanie wszystkich numerów LARPERa. Przecież aktualnie nasza ciężka praca leży na przestrzeni dyskowej i się marnuje. Zgodziliśmy się co do tego, że takie rzeczy trzeba publikować :)

Tak oto światło dzienne ujrzał pakiet wszystkich siedmiu numerów LARPERa. Całkowicie za darmo. Całkowicie dla was! 


https://www.dropbox.com/s/ru8o9fc5k20q6bl/LARPER-1-7.pdf?dl=0


Dajcie znać jak wam się podobają nasze "stare dobre Larpery". 
Pobierajcie. Udostępniajcie. Polecajcie :)

Komentarze

Popularne posty